Накази

дитячий садок»

24.04.2020  № 26

План заходів

спрямованих на запобігання спрямованих та протидію боулінгу (цькуванню ) в КНВК « Школа-дитячий садок»

Найменування завдання

Найменування заходів

Відповідальні за виконання

Строк виконання

Нормативно-правове та інформаційне забезпечення попередження насильства та булінгу

1. Сприяння запобіганню та протидії булінгу (цькуванню ) в КНВК «Школа – дитячий садок»

Наради з різними категоріями працівників з питань профілактики булінгу (цькування):  педагогічний персонал;  допоміжний персонал;  технічний персонал.

постійно

Обговорення та прийняття правил поведінки в групах/класах, оформлення правил у вигляді наочного стенду

Класні керівники, вихователі

постійно

Організація механізмів звернення та встановлення інформаційних скриньок для повідомлень про випадки булінгу (цькування)

Психолог,

Класні керівники

постійно

Створення (або оновлення) розділу про профілактику булінгу (цькування) і розміщення нормативних документів на сайті закладу освіти

Відповідальний за роботу сайту школи

постійно

Підготовка методичних рекомендацій для педагогів:

 з вивчення учнівського колективу;

 з розпізнавання ознак насильства різних видів щодо дітей

Просвітницька діяльність

Диспут «Що псує стосунки між людьми»

вересень

8 – 9 кл.

Виховний захід до Дня ненасильства

жовтень

5 – 9 кл.

Година спілкування “Толерантність людини – найважливіша умова миру і злагоди в сім’ї, колективі, суспільстві”

листопад

5 – 9 кл.

Година правової грамотності “Великі права маленької дитини”

грудень

1 – 4 кл.

Міні-тренінг "Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті"

лютий

практичний психолог

Перегляд відеороликів «Нік Вуйчич про булінг у школ», «Булінг у школі та як з ним боротися – говоримо з Уповноваженим Президента України..», «Зупиніться!!! МОЯ Історія про Булінг і Кібербулінг».

Робота з батьками

Тематичні загальношкільні батьківські збори

Вересень

Підготовка пам'ятки для батьків про порядок реагування та способи повідомлення про випадки булінгу (цькування) щодо дітей, заходи захисту та надання допомоги дітям

Заступник директора з НВР,

практичний психолог

Консультування батьків щодо захисту прав та інтересів дітей

Протягом року

Проведення консультацій психолога з питань взаємин батьків з дітьми

Протягом року

1. Забезпечення створення у КНВК «Школа – дитячий садок» безпечного освітнього середовища

Здійснювати перевірку приміщень, території закладу освіти, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу

постійно

Встановити у визначених місцях пости чергування вчителів

Вчителі

постійно

Посилити контрольно-пропускний режим у закладі та спостереження за місцями загального користування (їдальня, коридори, спортивні майданчики, подвір’я школи)

Завгосп, адміністрація

постійно

Всіх працівників закладу ознайомити із планом заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу

Заступник директора з НВР

Травень 2020

1. Професійний розвиток та підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Проведення навчальних семінарів для вчителів щодо запобігання булінгу (цькування) та заходів реагування.

Заступник директора з НВР, практичний психолог

постійно

Тренінг для вчителів щодо запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти

Травень 2020

Співбесіда з класними керівниками та вихователями за результатами діагностики класного колективу

практичний психолог, класні керівники, вихователі

щомісяця

Консультування класних керівників та вихователів психологом з проблемних ситуацій.

практичний психолог, заступник директора з НВР