9 лист. 2022
9 листопада всі українці світу відзначають День української писемності та мови, вшановуючи силу та красу українського слова.

9 листопада всі українці світу відзначають День української писемності та мови, вшановуючи силу та красу українського слова, яке сьогодні об’єднує людей, готових відстоювати незалежність держави. У Рубіжанській гімназії №1, як і у кожному навчальному закладі країни, пройшли класні години, бесіди, онлайн-квести, години спілкування, вікторини, провідним мотивом яких було уславлення нашої мови.

В 7 класі було проведено  вікторину "Як добре ви знаєте українську мову?"; у 8 класі пройшла виховна година, де учні вкотре впевнилися, що українська мова неповторна. Дев’ятикласники писали есе на тему "Без рідної мови ніяк не можна". З учнями 5 класу було проведено усний журнал "Наша мова калинова", а учні 6 класу взяли участь у вікторині "Знавці української мови".

Різноманітні заходи були проведені вчителями і для учнів початкової школи: відеоурок-презентація "9 листопада - День української писемності та мови", інтелектуальна гра "Знавець рідної мови", бліц-вікторина "Ми знаємо українську мову", конкурс прислів'їв "Народ скаже, як зав'яже",  під час яких діти виявили обізнаність, кмітливість, бажання далі вдосконалювати власне мовлення. У 4-б класі було проведено урок вільних думок  "Мова єднає нас", до якого приєдналися і батьки. Діти і гості подорожували "Океаном рідної мови", побували "У світі цікавих висловів", дізналися про неймовірні  цікаві факти про українську мову,  слухали пісні, вірші,  насолоджувалися українськими танцями.

Також учні  нашого закладу долучились до написання  Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.